wordpress

601 807 066
Pon. - Pt. 6 .30 - 17.00
Brązowa 2, 70-781 Szczecin

Organizacja

Organizacja

Godziny otwarcia przedszkola

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 17:00 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy. W Wigilię i Sylwestra przedszkole czynne jest w godzinach 6:30 do 14:00.  

Mała liczba dzieci w grupie

Grupa liczy do 16 osób. Mała liczba dzieci w grupie zapewnia indywidualne podejście nauczyciela do każdego dziecka.

Prawidłowe żywienie

W naszym przedszkolu dbamy o prawidłowe żywienie dzieci. Korzystamy z usług sprawdzonego dostawcy – firmy cateringowej. Serwowane posiłki są różnorodne, smaczne, zdrowe i estetycznie podane. Zapewniamy dietę bogatą w składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju dziecka. Menu jest opracowywane przez dietetyka – specjalistę ds. żywienia dzieci. Aktualny jadłospis, zaplanowany na miesiąc z góry, jest ogólnie dostępny – wywieszony w przedszkolnej szatni na tablicy informacyjnej. Dzieci zachęcane są do jedzenia, a posiłki nigdy nie są limitowane. Wspólne posiłki dają dzieciom możliwość poznania zasad dobrego zachowania przy stole oraz kosztowania różnorodnych dań. W przypadku dziecka z alergią pokarmową przedszkole zapewnia dietę eliminacyjną polegającą na wykluczeniu z jadłospisu produktów powodujących alergię. W przedszkolu zapewniamy pełne wyżywienie dzieci – serwujemy cztery posiłki – śniadanie, I danie (zupkę), II danie (obiadek) oraz podwieczorek. 

Zabawy na placu zabaw i spacery

Czas spędzony przez dzieci na dworze i zabawy na placu zabaw należą do ulubionych form spędzania czasu przez dzieci bez względu na porę dnia i porę roku. Dzieci oprócz rekreacji na placu zabaw, odwiedzają parki i pobliskie tereny zielone. Każde wyjście na spacer, obok wypoczynku, gier i zabaw indywidualnych oraz zespołowych, pobudza dziecięce zainteresowania badawcze. Dzieci wraz z nauczycielami obserwują zmieniające się pory roku, zjawiska atmosferyczne, przyrodnicze a także całe otoczenie. Przyglądają się, porównują, szukają różnic i podobieństw, opisują otaczający je świat a nauczyciele starają się wzbudzić w dzieciach jak największe zainteresowanie i radość odkrywania świata. 

Do przedszkola przychodzą tylko zdrowe dzieci.

Do przedszkola mogą uczęszczać tylko zdrowe dzieci. W przypadku wystąpienia choroby dziecka, rodzice proszeni są o pilne odebranie dziecka z przedszkola. W przypadku przyprowadzenia do przedszkola chorego dziecka, nauczyciel odmówi przyjęcia dziecka do przedszkola. W przypadku otrzymania potwierdzonej informacji o wystąpieniu choroby zakaźnej lub pasożytniczej u dziecka, wszyscy rodzice zostaną poinformowani o możliwości wystąpienia choroby u pozostałych dzieci. W przedszkolu nie podaje się dzieciom lekarstw, za wyjątkiem udokumentowanych przypadków choroby przewlekłej dziecka, kiedy występuje konieczność stałego podawania leków.
Przestrzeganie tych zasad podyktowane jest dobrem pozostających pod naszą opieką dzieci, pomaga również w zapobieganiu rozprzestrzeniania się chorób wśród dzieci. 

“Zabawkowy piątek”

Kochanego misia, laleczkę lub samochodzik można zabrać ze sobą do przedszkola w każdy piątek. W pozostałe dni tygodnia zostawiamy zabawki w domku, ewentualnie w szafeczce w szatni i nie zabieramy ich ze sobą do sali.
W wesołe “zabawkowe piątki” pamiętamy, aby przyniesioną z domku zabawką bawić się wspólnie z koleżankami i kolegami ze swojej grupy. Za ewentualne zniszczenie zabawek nie ponosimy odpowiedzialności i nie obciążamy kosztami rodziców dzieci, które przypadkiem uszkodziły zabawkę.